Genelİnsan Kaynakları

Head Hunting Yöntemi ile Personel İstihdamı

personel_temin_endüstri

Head Hunting Yöntemi ile Personel İstihdamı

Uzman personel istihdam etmek isteyen firmaların, zaman ve para kazanma adına bu işi ik firmalarına taşere etmek istemesi sonucu doğan bu hizmet ve insan kaynakları danışmanlık firmalarının mükemmel personel istihdamı adına verdikleri bu hizmetin literatüre giren tanımlamasıdır head hunting. Kelime anlamı kafa avıdır fakat anlam olarak üst düzey personel bulma hizmeti, alanında uzman personel bulma hizmeti manalarını taşır. Düzey farkı gözetilmeden yapacağı iş ile ilgili en doğru personelin bulunup yerleştirildiği işler bu tanıma girer.

gebze_ambalaj_personel_tedariğiİşletmeler için personel bulma sorunsalı her zaman bir zaman kaybı. İlanınıza başvuran personellerle görüştünüz ve elemeleri yaptınız. Elemelerden geçen en ideal olarak düşündüğünüz personeller arasından kaç tanesini istihdam edebilirsiniz? Sırf bütçenizden dolayı bir tanesini istihdam etmeniz pozisyon için bir risk. Ya bu personel doğru personel değilse. Hadi bu riske girip istihdam ettiniz ve diğer personellere olumsuz yanıtıyla geri döndünüz. Süreç içerisinde geride bıraktığınız görüşme yaptığınız personeller, bünyenize kattığınız personelin deneme sürecinde farklı iş yerlerinden teklifler aldılar ve yerleştiler. Sizde deneme sürecinin sonunda istihdam ettiğiniz personelden memnun kalmadınız! Bu durumda insan kaynakları yöneticinizin elinden ne gelebilir? Tek bir kişinin ihtiyaç olduğu pozisyonda sırf denemek için 4-5 farklı personeli de istihdam etmek hem masraflı ve hem de aday personel psikolojisi için doğru bir yöntem olamayacağından, tekrar bu süreci en baştan almak zorunda kalmakla birlikte bir kısır döngü ve hayal kırıklığının içinde firmanızı bulacaksınız!

Fakat bir ik firması ile çalışırsanız, danışmanlık alacağınız firmanın geniş havuzundan ve networkünden istifade edeceksiniz. Üstelik ik danışmanlık firması tarafından yönlendirilen personel deneme sürecinizi geçemezse ikinci bir personeli daha insan kaynakları danışmanlık firmanızdan talep edebilirsiniz. Bu süreci sayısızca kez ve zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Bergibo® İnsan Kaynakları istatistikleri, bu yerleştirmelerin ilkinde istenilen personele ulaşıldığını ortaya koymaktadır.

Daha Az Para ve Enerji ile En İyiyi Keşfedin

İş ilanı oluşturduktan sonra gelen başvuruları tek tek inceleyerek en doğru adayı seçmek işletmeler için büyük bir zaman kaybıdır. İlan vermek için ayırdıkları yüksek bütçeleri saymıyoruz bile. Müşterilerimizin BERGIBO® İnsan Kaynaklarını tercih etmelerinin en büyük sebebi, ik birimleri olsa dahi, alanında uzman personel seçiminde onlarca ıskalamadan sonra hedefe ulaşmalarının verdiği yorgunluk, zaman ve maddi kayıplar. Sizlere sağladığımız Head Hunting hizmetimiz ile aradığınız uzman personele daha az bütçelerle daha az zamanla ulaşmak mümkün olmaktadır.

Deneme Süresine Gerek Kalmasın

Güvenli bağlantılar ve alanında uzman kimselerce size önerilmiş olan personeli işe almak çok daha verimli bir deneyim olacaktır. Head hunting tekniği ile işe alınan personelin başarılı olma ihtimali %100’e yakındır. Bu durumda deneme süresi gibi hem işvereni hem de personeli yoran bir sürece ihtiyaç kalmaz. BERGIBO®’nın sizlere sağladığı bu hizmet garantili bir hizmettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir